9 - 8 1000 333 - 041

شماره پشتیبانی امداد باتری

8 صبح تا 8 شب

ساعات پاسخ گویی امداد باتری

نحوه روشن کردن ماشین بدون سوئیچ و استارت

ممکن است برای تمامی دارندگان پیش بیاید که روزی مجبور به روشن کردن خودرو بدون سوئیچ شوند، اما این کار چگونه انجام می شود و یا اصلا عملی است؟ در این مطلب از امداد باتری جهان قصد داریم تا به شما آموزش دهیم چگونه می توانید عملیات روشن کردن ماشین بدون استارت یا سوییچ را انجام دهید. توصیه می کنیم حتما تا انتها این مطلب همراه ما باشید.

استارت ماشین بدون کلید سوئیچ

همه ما هر از چند گاهی کلید ماشین خود را گم می کنیم، اما اگر نتوانید آن را پیدا کنید چگونه ماشین را روشن می کنید؟ با یادگیری نحوه روشن کردن ماشین بدون کلید، مطمئن می شوید که دیگر هرگز سرگردان نخواهید شد. همچنین مهم است که بفهمید وقتی سوئیچ را گم کردید یا خراب شد، چگونه ماشین را روشن کنید.

استارت خودروهای مدرن بدون کلید سوئیچ تقریبا غیرممکن است. در مدل های قدیمی خودرو، اغلب می توانید موتور را بدون کلید با کمک پیچ گوشتی و چکش روشن کنید. همچنین امکان سیم کشی موتور نیز وجود دارد. اگر مدل ماشین جدیدتری دارید، یا باید کلید اصلی را پیدا کنید یا آن را به یک قفل ساز حرفه ای یا یک فروشنده مجاز بسپارید.

چگونه یک ماشین را بدون کلید روشن کنیم

مدل‌های خودروهای مدرن از ایموبلایزر استفاده می‌کنند و در این حالت باید کلید اصلی را نزدیک سوئیچ استارت داشته باشید. اگر ایموبلایزر توسط ترانسپوندر موجود در کلید باز نشود، کاری نمیتوان کرد که ماشین روشن شود و بنابراین این تکنیک ها کار نمی کنند. بنابراین در صورتی که خودروی شما مدرن است در همین ابتدا باید بگوییم که روش های زیر پاسخگو نمی باشد.

 1- پیچ گوشتی یا چکش

با استفاده از پیچ گوشتی و چکش می توانید موتور را روشن کنید اما باید مراقب باشید. اگر حرکت اشتباهی انجام دهید، ممکن است به سوئیچ خودرو آسیب برسانید.

این تکنیک رایج به شما امکان می دهد پین های قفل را غیرفعال کنید. از جنبه منفی این روش ای است که به مکانیسم کلید آسیب می رساند و نیاز به تعویض آن دارد.

شما باید به جایی که فلپ های داخلی در احتراق شروع می شوند دسترسی داشته باشید. برای این کار باید حدود 2/3 اینچ وارد سوراخ کلید شوید. برای دسترسی به این ناحیه از مته یا چکش خود استفاده کنید.

پس از دسترسی، می توانید سر پیچ گوشتی را وارد کنید و سعی کنید احتراق را بچرخانید. اگر پیچ گوشتی در دسترس نباشد، هر قطعه فلزی که صاف باشد ممکن است کار کند.

2- موتور داغ

شما نمی توانید یک ماشین جدیدتر را سیم کشی کنید، اما در صورتی که خودرو جزو دسته ماشین های معمولی قرار دارد می توانید از این روش استفاده کنید. پوشش پلاستیکی ستون فرمان را بردارید. در هر دو طرف پیچ پیدا خواهید کرد. این کار باید به شما امکان دسترسی به سیستم جرقه زنی خودرو را بدهد.

هر چند قبل از اینکه بخواهید آن را سیم کشی کنید، نمودار سیم کشی را بررسی کنید تا از سیم کشی ها مطمئن شوید. سیم کشی معیوب می تواند قطعات الکتریکی را به طور کامل از بین ببرد.

قبل از حرکت به سمت جلو، دستکش های عایق یا محافظ بپوشید. سیم های باتری ماشین اغلب قرمز هستند، در حالی که سیم های قهوه ای یا زرد مربوط به احتراق هستند. انتهای سیم های باتری و انتهای سیم های برق را ببرید. اگر انتهای سیم باتری را به سیم برق وصل کنید، موتور باید روشن شود.

3- سیم کویل قرمز

اگر به مکانیک ماشین مسلط هستید، ممکن است بتوانید از تکنیک سیم پیچ قرمز در ماشین قدیمی خود استفاده کنید. برای احتیاط، نمودار سیم کشی ماشین خود را دریافت کنید، زیرا هر مدلی می تواند متفاوت باشد.

به زیر کاپوت ماشین بروید تا سیم کویل قرمز رنگ را پیدا کنید. برای اتصال ترمینال مثبت باتری به سیم پیچ قرمز از یک کابل جامپر مثبت استفاده کنید، به آن سمت مثبت سیم پیچ نیز می گویند.

با این تکنیک قرار است برق 12 ولت را مستقیماً به سیم پیچ اعمال کنید. برای پیدا کردن سیم برقی استارت باید وارد فرمان شوید. این را به ترمینال مثبت باتری وصل کنید. هنگامی که برق به سیم برقی اعمال می شود، موتور باید روشن شود.

 

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک لازم دارید? با ما در ارتباط باشید